Гістероскопія

        Гістероскопія — це процедура, яка дозволяє лікарю оглянути порожнину матки. Гістероскопія проводиться за допомогою гістероскопа (тонка трубка, яка вставляється в шийку матки з метою дослідження порожнини матки). Гістероскопія може бути діагностичною або лікувальною.

Що таке діагностична гістероскопія?

Діагностична гістероскопія використовується для діагностики проблем матки. А також для підтвердження результатів інших досліджень, наприклад, гістеросальпінгографія (ГСГ).

Що таке оперативна гістероскопія?

Оперативна гістероскопія використовується для лікування патологій, які було виявлено під час діагностичної гістероскопії .

Ваш лікар може виконувати гістероскопію для корекції наступних станів матки:

♦ Поліпи і міоми. Гістероскопія використовується щоб видалити ці неракові новоутворення виявлені в матці.

♦ Спайки, також відомі як синдром Ашермана. Це рубцева тканина, яка може утворитися в матці і призвести до змін в менструальному циклі, а також до безпліддя. За допомогою гістероскопії лікар може знайти і видалити спайки.

♦ Перегородки. Гістероскопія дає змогу визначити, чи є у вас у матці перегородки, вади розвитку матки (вроджені).

♦ Аномальна кровотеча. За допомогою гістероскопії лікар може визначити причину важкої або тривалої менструації, а також кровотечі між менструаціями або після менопаузи. Абляція ендометрію є однією з процедур, коли гістероскоп, використовується для руйнування оболонки матки для лікування певних причин тяжкої кровотечі.

 

Gisteroskopiya effektivnoe vyyavlenie i lechen 1ПЕРЕВАГИ ГІСТЕРОСКОПІЇ

У порівнянні з іншими, більш інвазивними процедурами, гістероскопія має такі переваги:

♦ Нетривалий період перебування в лікарні

♦ Швидке одужання

♦ Менш травматичний спосіб

♦ Можливість уникнення гістеректомії

♦ Можливість уникнення «відкритої» абдомінальної хірургії

БЕЗПЕЧНІСТЬ ГІСТЕРОСКОПІЇ

Гістероскопія є відносно безпечною процедурою. Однак, як і при будь-якому типі операції, можливі ускладнення. При гістероскопії ускладнення виникають менш ніж в 1 % випадків і можуть включати:

♦ Ризики, пов'язані з анестезією

♦ Інфекцію

♦ Сильну кровотечу

♦ Травми шийки матки, матки, кишечника і сечового міхура

♦ Внутрішньоматкові рубці.

Коли повинна виконуватись процедура?

Ваш лікар може порекомендувати планування гістероскопії протягом першого тижня після менструації.

Як проводиться гістероскопія?

Гістероскопія проводитися під загальною (внутрішньовенною) анестезією. Впродовж 6 годин до втручання (якщо воно буде відбуватись під загальною анестезією) Вас попросять не їсти й не пити. Перед процедурою необхідно буде здати ряд аналізів.

При проведенні гістероскопії розрізи не робляться. Гістероскоп вводиться через природні статеві шляхи: піхву, шийку матки, безпосередньо в матку. Для розширення порожнини матки (воно потрібне для того, щоб краще оглянути порожнину матки) через гістероскоп під тиском вводиться рідина або газ. Відеокамера й світловий датчик гістероскопа виводять на екран монітора збільшене в кілька разів зображення порожнини матки, шийкового каналу, отворів фаллопієвих труб.

В діагностичних гістероскопах, як правило, існує канал для введення додаткових інструментів: біопсійних щипців, ножиць, якими можна виконувати невеликі внутрішньоматкові втручання.

В середньому діагностична гістероскопія триває 10-30 хвилин, хірургічна - в залежності від виду операції, від 20 хвилин до 1,5 – 2 годин. Тривалість перебування в лікарні після гістероскопії залежить від об’єму втручання, але звичайно не перевищує 2-3 годин.

Що варто очікувати після процедури?

Якщо під час процедури використовуються загальна анестезія, Вам доведеться залишатися під наглядом лікаря протягом кількох перших годин. Після процедури Ви можете мати незначну вагінальну кровотечу протягом одного-двох днів, а також відчувати загальну слабкість. Однак, якщо ви відчуваєте будь-який з наступних симптомів, обов'язково зверніться до лікаря:

♦ Лихоманка

♦ Сильний біль в животі

♦ Важкі вагінальні кровотечі або виділення

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше

Напишіть нам

Ми в соц. мережах

FB

Контакти

46008 

м. Тернопіль 

вул. Шептицького, 1 Б

+38 067 580 0 580
+38 0352 43 12 07

 

46008 

м. Тернопіль 

вул. Стадникової, 9

+38 097 7 40 42 00
+38 0352 40 42 00

 

79035 

м. Львів 

вул. Бучми, 22

+38 067 350 61 00
+38 032 232 83 30