Кардіотокографія

    Кардіотокографія (КТГ) – це метод запису серцебиття плоду синхронно зі скороченнями матки. Використовується для оцінки стану плода та виявлення патології фетоплацентарної системи, а також для контролю за ефективністю лікування. У країнах Європи та Північної Америки цей метод є звичним й одним з основних.

ktg 910kh445

 

 

Кардіотокографіюроблять з 28 тижнів вагітності. Цей метод дослідження не має протипоказів, оскільки є безпечним, доступним і його можна часто проводити.

Кардіотокографія (КТГ)допомагає оцінити стан плоду, виявити внутрішньоутробну гіпоксію плоду, визначити тонус матки та наявність її скоротливої діяльності.

Для проведення КТГ вагітну просять лягти на кушетку, на животі кріплять стрічки з датчиками. Показники пристрою роздруковують на паперовій стрічці, що рухається зі швидкістю 1-3 см/хв., чи на моніторі дисплея. Процедура здійснюється в положенні жінки на лівому боці протягом, як мінімум, 30 хвилин, що є необхідним для адекватного аналізу КТГ. Точність діагностики порушень стану плода за даними КТГ складає 75-90%.

Сучасна кардіотокограмамає вигляд двох кривих: одна з них відображає частоту серцевих скорочень, а друга – скоротливу активність матки, крім цього, сучасні фетальні монітори обладнані датчиком для реєстрації рухів плоду. Інформація про серцеву діяльність плоду та маткову активність здійснюється за допомогою спеціальних датчиків.

Оцінку стану плоду проводять за допомогою результатів КТГ у балах за шкалою Фішера. Слід пам’ятати, що результати, які свідчать про відсутність гіпоксії на момент обстеження, не гарантують відсутності гіпоксії при пологах. Сприятливі результати КТГ актуальні протягом тижня, при виявленні помірної гіпоксії дослідження слід проводити щодобово

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше

Напишіть нам

Ми в соц. мережах

FB

Контакти

46008 

м. Тернопіль 

вул. Шептицького, 1 Б

+38 067 580 0 580
+38 0352 43 12 07

 

46008 

м. Тернопіль 

вул. Стадникової, 9

+38 097 7 40 42 00
+38 0352 40 42 00

 

79035 

м. Львів 

вул. Бучми, 22

+38 067 350 61 00
+38 032 232 83 30