Є запитання? Напишіть нам!

Захворювання сечо-видільної системи

Хвороби нирокдосить різноманітні за своїм походженням, проявамиі наслідкамидля організму. Найбільш частими є запальні захворювання нирок, якічастішезустрічаються у жінок (пієлонефрит, гломерулонефрит). Сечокам'яна хвороба зустрічається однаково часто у представників обох статей у віці старше 40 років.

 МОЖНА ВИДІЛИТИ РЯД ОСНОВНИХ ПРИЧИН, ЩО ПРИЗВОДЯТЬ ДО ТИХ ЧИ ІНШИХ ХВОРОБ:

Бактеріальна інфекція. Бактерії, потрапляючи в нирки, розмножуютьсятам, викликаючи запалення. У разі подальшого прогресування хвороби і відсутності лікування з'являються гнійники (абсцес нирки). Розвитку бактеріальної інфекції сприяє порушення відтоку сечі з нирок.

Порушення обміну речовин і хімічного складу сечіє основною причиною виникнення сечокам'яної хвороби.При цьому вмискахформуються камені, які можуть порушувати відтік сечі, травмувати слизову оболонку нирок і сечоводів. Це сприяє приєднанню вторинної бактеріальної інфекції.

Порушення кровотоку в судинах нирок. Наявність атеросклеротичних бляшок зменшує діаметр судини і призводить до недостатнього надходження крові до клітин нирок, розвивається метаболічна нефропатія. Цей процес може тривати роками без будь-яких проявів.

Інтоксикація організму. Токсини, що циркулюють у крові, викликають порушення обміну речовин в нирках, розвивається токсична нефропатія. Цезворотнійпроцес, який проходить після припинення впливу токсинів.

Гемоліз— стан, при якому відбувається руйнування еритроцитів і вихід гемоглобіну в кров. Він осідає в клубочках нирок іпорушуєїхнюроботу. Як результат, розвивається небезпечний стан — гостра ниркова недостатність.

Аутоімунний процес. В результаті збою в імунній системі виробляються антитіла проти клітин нирок, що призводить до розвитку запалення, як результат —  гломерулонефрит.

Порушення дозрівання нирок у внутрішньоутробному періодіпризводить до формування аномалій форми (підковоподібна, роздвоєна нирка), положення (опущення нирки) або кількості (одна чи навпаки додаткова нирка). Зрощення канальців нирок з утворенням кіст називається атрезія.

Травмуючі чинники. Забій, колоті або різані рани викликають пошкодження ниркової тканини з порушенням її функції.

                                                   СИМПТОМИ ХВОРОБ НИРОК

stupenya gdronefrozu perebg hvorobi dagnostika ta lkuvannya 771

Симптомизахворювань нирок можна умовно розділити намісцевітазагальні. До місцевих симптомівналежатьті, виникнення яких безпосередньо пов'язане з нирками:біль в попереку, може бутиз одногоабо двох боків, може мати інтенсивнийнападоподібнийхарактер або бути тупим, ниючим; зменшення кількості сечі (зниження добового діурезу) або повна їївідсутність,переважання нічного сечопуску ; зміна кольору сечі, поява крові в сечі. Загальні симптоми, які можуть з'являтися при захворюваннях нирок такі:підвищення температури тіла, загальна слабкість, головний біль і ломота в суглобах — є результатом інтоксикації (попадання токсинів в кров) ; підвищення системного артеріального тиску вище 140 / 90 мм рт. ст. ; поява «мішків» під очима, набряк тканин обличчя після сну.

            Щоб найбільш точно визначити хворобу нирок проводиться додаткова лабораторна та інструментальна діагностика, яка включає:

1.Клінічний аналіз крові — вказує на запальну природу захворювання за рахунок підвищення кількості лейкоцитів і швидкості осідання еритроцитів (ШОЕ).

2.Імунологічний аналіз крові. Підвищення титру антитіл до нирковихклубочків і поява С-реактивного білка (СРБ) є специфічними маркерами гломерулонефриту.

3.Клінічний аналіз сечі —  це універсальний аналіз, який допомагає діагностувати захворювання нирок. Визначається білок у сечі, її питомагустина.Під мікроскопом визначається кількість лейкоцитів і еритроцитів . Для бактеріального запалення нирок характерна поява бактерій в сечі. Формування каменів у нирках проявляється наявністю в осаді кристалів солей.

4.Ультразвукове дослідження (УЗД) нирок— інструментальний метод діагностики, що дозволяє побачити зміну форми і положення нирок (аномалії розвитку), наявність каменів при сечокам'яній хворобі і наявність пухлин, кіст.

Тільки на основі результатів досліджень і симптомів захворювання лікар може зробити остаточний висновок.В нашому медичному закладі Ви маєте змогу обстежитись за допомогою апарату ультразвукової діагностики, пройти лабораторні тести, отримати кваліфіковану допомогу лікаря-терапевта та лікаря-уролога.

Вам сподобалось? Натисніть тут!

Як стати донором сперми?

Донором може стати будь-який чоловік психічно і фізично здоровий, будь-якої національності та віросповідання.

Детальніше

Як стати донором ооцитів?

Як стати донорм яйцеклітин?

Донорство – це одне з найбільш благородних і гуманних рішень у житті людини. Ставши учасником програми донації яйцеклітин, ви зможете подарувати щастя материнства жінки, що живе в постійній надії, але не має власних можливостей для зачаття дитини.

       Детальніше

Як стати сурогатною мамою?

Сурогатне материнство – це один із методів лікування безпліддя, при якому ембріони отримані в циклі запліднення in vitro, переносять в матку жінки, яка генетично не пов’язана з цими ембріонами, для подальшого виношування та народження дитини.

Детальніше

Напишіть нам

Ми в соц. мережах

FB

Контакти

46008 

м. Тернопіль 

вул. Шептицького, 1 Б

+38 067 580 0 580
+38 0352 43 12 07

 

46008 

м. Тернопіль 

вул. Стадникової, 9

+38 097 7 40 42 00
+38 0352 40 42 00

 

79035 

м. Львів 

вул. Бучми, 22

+38 067 350 61 00
+38 032 232 83 30