Гістероскопія

Одним з найсучасніших та найпопулярніших у світі малоінвазивних методів діагностики та лікування порожнини матки є гістероскопія. Це медична процедура, яка дозволяє лікарю оглянути і у разі потреби провести лікувальні маніпуляції в порожнині матки.

Для цього викоритосують спеціальний прилад – ✅гістероскоп (тонкий зонд з оптичним датчиком на кінці), який вставляється в шийку матки. Датчик сканує і передає отримані дані дослідження на монітор.


Розрізняють ✅ діагностичну або лікувальну гістероскопію.

Мета першої – виключно діагностика та дослідження матки, а також підтвердження результатів інших досліджень, наприклад, гістеросальпінгографії (ГСГ).

🔸️ Що таке оперативна гістероскопія?

Її використовують для лікування патологій, які було виявлено під час діагностичної гістероскопії .

Зокрема показами до лікувальної гістероскопії є :

✅ поліпи шийки матки та ендометрію, а також міоми. За допомогою процедури видаляються ці новоутворення в порожнині матки.

✅ синехії, також відомі як синдром Ашермана. Це рубцева тканина, яка може утворитися в матці і призвести до змін в менструальному циклі, а також до безпліддя. За допомогою гістероскопії лікар може знайти і видалити синехії.

✅ перегородки. Гістероскопія дає змогу визначити, чи є у вас у матці перегородки, вади розвитку матки (вроджені).

✅ аномальна кровотеча. За допомогою гістероскопії лікар може визначити причину важкої або тривалої менструації, а також кровотеч між менструаціями або після менопаузи

✅ невдалі спроби ЕКЗ.

Меню