УЗД СЕЧОВОГО МІХУРА - Клініка Стефана Хміля

м. Тернопіль, вул. Шептицького, 1Б

  • +38(0352)43 12 07

  • +38(067)580 0 580

м. Тернопіль,вул. Стадникової, 9

  • +38(0352)40 42 00

  • +38(097) 7 40 42 00

м. Львів,вул. Липова Алея, 13

  • +38 067 350 61 00

  • +38(032) 243 00 43

УЗД СЕЧОВОГО МІХУРА

Основними показаннями до проведення ультразвукового обстеження сечового міхура можна вважати:

♦ розлади, пов’язані з сечовипусканням (наприклад прискорене сечовипускання, присутність крові або затримка сечі)
♦ поява у хворих скарг або симптомів, що говорять про можливі захворювання сечовивідних шляхів. Також УЗД дозволить встановити ураження яєчників у жінок, передміхурової залози у чоловіків;
♦ результати лабораторних та клінічних досліджень, які визначили деякі відхилення від норми (зрозуміло, якщо ці відхилення можуть відноситися до сечостатевої системи).

За допомогою УЗД сечового міхура лікар визначає розміри, форму і розташування органу в тілі людини. При цьому він вивчає його функціональну здатність і намагається знайти можливі дисфункції.

У процесі проведення діагностики лікар визначає можливість виникнення різного роду новоутворень. Дуже важливо визначити точно розміри і форму новоутворення (для того, щоб призначити необхідне лікування).

УЗД допомагає виявити першочергову причину, що призвела до порушення роботи системи сечовипускання. У більшості випадках причиною є сечокам’яна хвороба.

УЗД сечового міхура допомагає виявити:

♦ наявність каменів, їх розмір і щільність;
♦ наявність пухлин і їх розмір;
♦  наявність сторонніх тіл в організмі;
♦ можливість проходження сечі по сечоводу;
♦ наявність дивертикульозу стінок;
♦ наявність запального процесу і повну його картину.

Для підготовки сечового міхура до УЗД його необхідно наповнити. Іншими словами необхідно вжити велику кількість води. Обсяг міхура повинен становити 250-350 мл. Таке заповнення необхідно для того, щоб дослідження пройшло з більшою точністю і ефективністю. Для наповнення можна використовувати два методи. У першому випадку пацієнту достатньо за дві години до УЗД випити близько 1,5 літрів води. У другому випадку варто утриматися від сечовипускання на 4-6 годин.

УЗД є діагностичною процедурою, яка є максимально нешкідливою для пацієнтів і взагалі не спричинює болю. Пацієнт отримує свої результати УЗД відразу ж у день звернення в клініку. Отримана максимально повна картина стану здоров’я пацієнта дозволяє лікареві призначати подальше ефективне лікування.

© 2017 Клініка Стефана Хміля.| Designed and DEVELOPED by wpDEX

Free WordPress Themes, Free Android Games