Лазерний хетчинг

Деякі дослідники вважають, що можливою причиною невдачі імплантації ембріону при допоміжних репродуктивних технологіях, можуть бути утруднення при виході ембріону (англ. hatching)  з оболонки. Причиною цього може бути те, що zona pellucida (зовнішня оболонка ембріона) є товстішою або міцнішою ніж в нормі. Лазерний хетчинг – це лабораторна процедура розроблена для того, щоб допомогти процесу виходу ембріона з оболонки, для чого в ній за допомогою лазера здійснюється невелике надсічення.

 

Найсучаснішим методом є використання лазерного променя, що дозволяє зробити високоточний надріз необхідного розміру. Процедура немає жодного негативного впливу на сам ембріон. Лазерний хетчинг робиться лише на оболонці ембріонів, що призначені для переносу. Для цього на третій день культивування ембріон фіксується тримаючою мікропіпеткою та високоточним лазером робиться невеликий отвір у  зовнішній частині його оболонки. Після цього культивування ембріонів продовжується у звичному режимі до моменту переносу.

Коли може використовуватися лазерний хетчинг?

♦ У жінок старше 38 років, оскільки з віком zona pellucida потовщується і стає твердішою.
♦ Пацієнтам, що мають попередні невдалі спроби ЕКЗ при переносі ебмріонів хорошої якості.
♦ При циклах з переносом кріоембріонів, оскільки відомо, що zona pellucida стає жорсткішою після заморозки з наступним розморожуванням.
♦ Пацієнтам з підвищеним рівнем ФСГ.
♦ Жінкам, що від природи мають яйцеклітини з товстою zona pellucida.

Переваги:

Лазерний хетчинг практикується в провідних репродуктивних центрах усього світу. Дослідження, опубліковані протягом останніх 10 років, стверджують, що його використання підвищує шанси настання вагітності (для пацієнтів, яким показана ця процедура). Немає жодних даних стосовно негативного впливу лазерного хетчингу на результат програми лікування безпліддя.

Меню