Супутня патологія при вагітності.

Метиодики лікування патологій вагітності.

Вагітність — найпрекрасніший період у житті жінки. Відомо, що здорові діти народжуються у здорових батьків. Тому вперше жінка повинна звернутися до терапевта ще на етапі планування вагітності. Різні захворювання внутрішніх органів, навіть якщо вони не проявляються клінічно, можуть стати серйозними перешкодами у вирішенні питання про допустимість вагітності. Причини з яких існують проти покази є кілька, їх можна поділити на тимчасові і категоричні.

При тимчасових протипоказах жінка зможе відчути радість материнства, але через певний проміжок часу. Сюди належатьзагострення хронічних та інфекційні захворювання, період медикаментозного лікування. Також не рекомендовано протягом року після перенесених оперативних втручань планувати вагітність, оскільки, в цей час організм слабкий і повинен  відновити сили. Інша група — категоричні протипоказання. Існують 60 соматичних і 14 психічних хвороб при яких вагітність є категорично забороненою. В першу чергу, це проблеми, пов’язані з роботою серцево-судинної системи, зокрема вади серця з вираженою декомпенсацією кровообігу, злоякісна артеріальна гіпертензія, яка не піддається медикаментозній корекції, перенесені інфаркт, транзиторна ішемічна атака. Вагітніть при такій патології пов’язана  не тільки з ризиком для здоровя майбутньої мами, а й внутрішньоутробного стану плода. Проте остаточне рішення про можливість настання  і збереження вагітності вирішується в кожному випадку індивідуально.

Якщо ж жінка уже вагітна, то згідно з протоколами Міністерства охорони здоров’я Українм, вона повинна відвідати терапевта двічі:

♦ Перший раз — до 12 тижня, щоб виявити наявність хронічних захворювань, скласти план спостереження жінки, визначити наявність протипоказань до виношування.
♦ Другий раз — на 30 тижні, коли жінка йде в передпологову відпустку.

Проте враховуючи той факт, що кожна друга жінка хворіє на якісь супутні захворювання, терапевт разом з акушер-гінекологом  спостерігає вагітну з моменту взяття на облік і до пологів.

Серед тарапевтичних патологій, які найчастіше зустрічаються у вагітних слід виділити печію, набряки, анемію, артеріальну гіпертензію, нефропатію, безсимптомну бактеріурію.  Ніщо не повинно затьмарювати радісного відчуття материнства. Але якщо все ж таки і під час вагітності виникли проблеми зі здоров’ям, не довіряйте їхнє вирішення сусідці, провізору чи власній інтуїції. Краще звернутися до лікаря-терапевта у медичний центр «Клініка професора С. Хміля», який проаналізує всі причинно-наслідкові зв’язки, кваліфіковано проконсультує Вас і призначить найбезпечніші і найнеобхідніші ліки.

Меню