м. Львів, вул.Липова Алея, 13

+38 067 350 6 100

м. Тернопіль, Бережанська 44Б

+38 067 580 05 80

м. Тернопіль, вул. Стадникової, 9

+38 097 740 4 200

м. Тернопіль, вул. Шептицького, 1Б

+38 066 580 05 80
УЗД ПЛОДУ

Технологія УЗД полягає у відображенні різноманітних структур досліджуваного об’єкта ультразвуковими хвилями, які перетворюються в електричні імпульси і відображаються на екрані монітора.

Ультразвукове дослідження плоду – це спостереження за тим, як протікає вагітність і своєчасна діагностика вад розвитку плоду, яке надає високоточну і достатню інформацію для медичного висновку. УЗД при вагітності абсолютно безпечна процедура, нешкідлива і для мами, і для дитини. Ультразвукове дослідження дуже зручне для пацієнток, адже триває лише 15-20 хвилин і не вимагає попередньої підготовки.

 УЗД плоду необхідно проходити, щоб своєчасно діагностувати аномалії розвитку, грижі і пухлини головного і спинного мозку, правильне розташування плаценти, багатоводдя, маловоддя і безліч інших серйозних проблем, про можливість яких Ви навіть і не підозрюєте. Своєчасне втручання фахівців в більшості випадків виявляється вирішальним для здоров’я мами і плоду. При вагітності УЗД слід робити як мінімум тричі. При виявленні патологій розвитку плоду УЗД проводиться частіше.

Кожна жінка, яка виношує дитину, в 1 з 25 випадків ризикує народити малюка з патологією. УЗД допомагає спостерігати за розвитком дитини і виявляти розвиток захворювання, вади та відхилення у розвитку плоду. Своєчасне діагностування подібних проблем дає можливість здійснення навіть внутрішньоутробного лікування.

Як проводиться УЗД при вагітності

На відміну від УЗД черевної порожнини, нирок і т. д., УЗД при вагітності не вимагає ніякої спеціальної підготовки (голодувати і ставити клізму не потрібно).

Зараз під час УЗ-дослідження використовується два види датчиків: абдомінальний (датчиком водять по животу) і вагінальний (датчик вводять у піхву). Як правило, трансвагінальне УЗД призначають в І триместрі, під час першого огляду. Вагінальний датчик дозволяє краще визначити вагітність на ранньому терміні. Трансвагінальне УЗД вимагає порожнього сечового міхура (перед процедурою потрібно сходити в туалет).

В інших випадках використовується трансабдомінальне УЗД: на живіт наносять шар гелю, за яким потім водять спеціальними ультразвуковими датчиками. Гель застосовується для усунення повітряного прошарку між датчиком і тілом пацієнта, тому як при її наявності зображення на моніторі різко погіршується.

Марина Чижова – психолог, Інститут перинатальної психології та психології репродуктивної сфери:

«Лікарі відзначають таку закономірність: якщо мама приходить на УЗД насторожена і напружена, дитина ніби ховається і закривається. Але варто мамі відволіктися або зрадіти, наприклад, в той момент, коли доктор показує її дитини – малюк розслабляється. Що відбувається в цей момент?
Мама переживає за здоров’я малюка, за те, що процедура УЗД може якось йому нашкодити. Гормони стресу (а саме вони в цей момент виробляються і надходять в її кров) передаються і дитині. Він відчуває, що мама напружена, а, значить, відбувається щось недобре. Виходить, що малюк реагує не на процедуру УЗД, а на мамин стан».

Як правильно налаштувати себе перед УЗД або іншими обстеженнями?

По-перше, потрібно зрозуміти, що лікарі піклуються про стан здоров’я Вашої дитини не менше Вас і сказати собі: «Я хвилююся тому, що мало знаю про УЗД і про його вплив. Я довіряю лікарям, які рекомендують мені тільки гарантовано безпечні дослідження, в число яких входить і УЗД».

По-друге, сидячи в черзі в очікуванні процедури, постарайтеся себе відволікти від тривожних думок: послухайте улюблену музику, почитайте цікаву книгу, поговоріть подумки з малюком про щось приємне, або придумайте власний спосіб зайняти себе чимось.

По-третє, під час самої процедури, постарайтеся максимально розслабитися, дихайте спокійно, задавайте лікарю питання, що Вас цікавлять. Ставтеся до процедури, як до способу дізнатися більше про свою дитину і поспілкуватися з ним.

 ЧОМУ ВАШ ВИБІР МАЄ ЗУПИНИТИСЯ НА МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ «КЛІНІКА ПРОФЕСОРА СТЕФАНА ХМІЛЯ»

Одним з найважливіших моментів в житті кожної жінки є народження дитини, турбота про яку починається з перших місяців вагітності. Протягом цього періоду жінку цікавлять питання стосовно розвитку дитини. УЗД-діагностика дозволяє досліджувати плід, причому абсолютно нешкідливо. Для цих цілей у нашій клініці використовується ультразвуковий апарат експертного класу.

Характеристики обладнання дозволяють з точністю досліджувати мініатюрний плід, його надмініатюрні судини і органи, діаметром менше 1 мм.

Вам надається повний сервіс послуг клініки, уважність висококваліфікованого персоналу до Вас і до Вашого здоров’я!

Записатися на прийом або попередньо отримати консультацію, можна за телефоном нашої клініки.

Шановні жінки! «Клініка професора С. Хміля» бажає здоров’я Вам і Вашому малюку!