Як уникнути збоїв у роботі ШКТ - Клініка Стефана Хміля

м. Тернопіль, вул. Шептицького, 1Б

  • +38(0352)43 12 07

  • +38(067)580 0 580

м. Тернопіль,вул. Стадникової, 9

  • +38(0352)40 42 00

  • +38(097) 7 40 42 00

м. Львів,вул. Липова Алея, 13

  • +38 067 350 61 00

  • +38(032) 243 00 43

Як уникнути збоїв у роботі ШКТ

Осінь – це не лише пора збору урожаю, а й пора загострення хвороб органів травлення. Вчені давно помітили циклічність, характерну даній  групі захворювань. Крім цього,  шлунково-кишковий тракт (ШКТ) чутливий до неякісного і нераціонального харчування, порушення режиму споживання їжі, надмірного вживання алкоголю, кави, газованих напоїв, деяких медикаментів, а також стресів.

Часто бачимо, що населення рідко задумується про те, що їжа повинна не лише тамувати голод, а й нести користь для організму. Погані харчові звички впродовж декількох років призводять до хронічних захворювань органів травлення. При цьому виникають незворотні зміни у структурі певного органа, і максимум чого можуть досягти лікар і пацієнт при злагодженій роботі- це тривала ремісія, тобто такий стан, при якому симптоми хвороби не проявляються. Органи травлення поєднані своїми функціями, як годинниковий організм, і зміни в одному органі ведуть до змін у всій травній системі і погіршення стану пацієнта в цілому.

Отже, якщо ви хочете радіти життю і не страждати від осіннього загострення хвороб ШКТ дотримуйтесь наступних рекомендацій.

  1. Продумуйте свій харчовий раціон на день. Вам потрібно вживати їжу невеликими порціями 4-5 разів на день: 3 основні прийоми і 2 перекуси. Для прикладу, порадуйте себе на сніданок свіжозвареною кашею; після цього, через 3-4 год., коли відчуєте голод перекусіть сезонними фруктами, овочами чи сухофруктами; на обід віддайте перевагу м’ясній чи рибній страві; ближче вечора перекусіть горіхами, насінням гарбуза, соняшника; на вечерю підійдуть кисло-молочні страви (сирна запіканка, нежирний йогурт, кефір), варені курячі яйця, риба. Спосіб кулінарної обробки – варіння, запікання, тушкування.
  2. Не робіть великі перерви між прийомами їжі. Оптимально 3-4 години.
  3. Виключіть холодні або гарячі страви, а також ті, які підвищують секрецію, подразнюють слизову оболонку, довго перетравлюються, а саме: наваристі супи і бульйони, холодець, жирні сорти м’яса, консерви, копченості, здобна випічка, бобові, редис, щавель, шпинат, цибуля, часник, хрін, гриби, соління, мариновані овочі, кава, какао, газовані напої. Окремо хочу сказати про смаження, у процесі якого утворюються продукти окислення, транс-жири та канцерогени. Вживання смажених страв призводить до порушень не лише з боку травної, а й серцево-судинної, нервової, імунної систем.
  4. Намагайтесь уникати стресів, їх роль дуже велика у загострення органів ШКТ.

Систематичне дотримання цих порад допоможе вам уникнути осіннього загострення хвороби. Проте якщо ж вберегтися не вдалося, не ігноруйте сигнали організму і якнайшвидше зверніться до лікаря.

© 2017 Клініка Стефана Хміля.| Designed and DEVELOPED by wpDEX

Free WordPress Themes, Free Android Games