м. Львів, вул.Липова Алея, 13

+38 067 350 6 100

м. Тернопіль, Бережанська 44Б

+38 067 580 05 80

м. Тернопіль, вул. Стадникової, 9

+38 097 740 4 200

м. Тернопіль, вул. Шептицького, 1Б

+38 066 580 05 80
ЗАХВОРЮВАННЯ ШЛУНКОВО-КИШКОВОГО ТРАКТУ

Захворювання шлунково-кишкового тракту знайомі більшості населення ще зі шкільних часів і зумовлені в першу чергу нераціональним харчуванням.

Для того, щоб підтримувати всі процеси життєдіяльності, людині необхідна енергія. Отримати її можна з їжі. У шлунково-кишковому тракті відбувається первинна обробка, перетравлення їжі та утилізація її залишків. Процес травлення надзвичайно складний, у ньому беруть участь багато органів, які виробляють необхідні ферменти, гормони. А діями всіх органів керують головний мозок, ендокринна та імунна системи. Саме від правильності та ефективності процесів травлення залежить постачання інших органів і систем необхідними поживними речовинами. Кожен етап важливий і необхідний, тому будь-яке порушення може позначиться на стані організму в цілому.

ЩО Ж СПРИЯЄ ПОЯВІ ЗАХВОРЮВАНЬ ОРГАНІВ ТРАВЛЕННЯ?

Часте вживання  фаст фудів, газованих напоїв, смаженої, жирної, копченої їжі, напівфабрикатів , а також недостатнє споживання злаків, овочів, фруктів, морської риби, нежирних сортів м’яса, горіхів , погане пережовування призводять до виникнення таких захворювань як гастоезофагеальна рефлюксна хвороба, гастрит, гастродуоденіт, холецистит, стеатогепатоз, панкреатит, ентероколіт. Велику роль у прогресуванні цих захворювань відіграють стреси, паління, вживання алкоголю, погані екологічні умови.

Основними ознаками та симптомами при захворюваннях органів травлення є: біль в животі, який може виникати до або після їди, нічний біль, чітко локалізований або розлитий, може поширюватися на спину або нижче правої лопатки; нудота та блювання їжею, жовчю, кров’ю; проноси або закрепи, кал чорного кольору; гіркота в роті, сухість; печія; відрижка кислим, тухлим або повітрям; здуття чи бурчання в животі; хронічна втрата ваги.

РОЗГЛЯНЕМО НАЙБІЛЬШ ЧАСТІ ХВОРОБИ ТРАВНОЇ СИСТЕМИ

Езофагіт– виникає, коли запалюється слизова оболонка стравоходу. Це може бути викликане вживанням алкоголю, надто грубою, погано пережованою їжею, опіками. Такі захворювання шлунково-кишкового тракту, як езофагіт, проявляються досить сильним болем, дискомфортом. Може виникати відчуття печіння, блювання, іноді навіть з домішками крові.

Хронічний гастрит– найбільш поширене захворювання ШКТ. Раніше вважалося, що гастрит – це хвороба студентів і людей з шаленим ритмом життя, які харчуються нерегулярно і неправильно. Сьогодні ж абсолютно точно відомо, що переважна більшість гастритів викликає бактерія Helicobacter pylori. Хелікобактерна інфекція одна з найбільш поширених у світі. Хронічний гастрит – це запалення слизової оболонки шлунка. Насправді це захворювання, яке може мати дуже серйозні наслідки. Спочатку порушується всмоктування різних корисних речовин, наприклад, вітаміну В12. Дефіцит цього вітаміну призводить до розвитку анемії. Якщо не лікувати гастрит, то може розвинутися атрофічна форма, яка вважається передраковим станом.

Хронічний дуоденіт і хронічний коліт– це запалення слизових оболонок відповідно дванадцятипалої кишки і товстого кишечника.

Холецистит або гострий холецистит – це запалення жовчного міхура. Жовчний міхур – це невеликий орган грушоподібної форми, розташований під печінкою. Він зберігає жовч, що виробляється в печінці і відправляє її в потрібний момент в дванадцятипалу кишку. Жовч допомагає в перетравленні жирів. Холецистит є серйозним захворюванням, яке потребує негайного лікування, іноді навіть хірургічного.

Хронічний панкреатит– це запалення підшлункової залози, яке при відсутності лікування призводить до необоротного пошкодження органа. Підшлункова залоза розташована позаду шлунка, вона виробляє хімічні речовини,так звані ферменти, необхідні для перетравлення їжі. Вона також виробляє гормони- інсулін і глюкагон. При запаленні підшлункова залоза пошкоджується і вже не в змозі виробляти потрібну кількість цих біологічно активних речовин, а, отже і організм не може перетравити їжу. Пошкодження ділянок підшлункової залози, що виробляють інсулін, може спричинити виникнення цукрового діабету. Факторів, що впливають на розвиток хронічного панкреатиту, може бути багато. Найвагомішимі з них – спадковість та алкоголізм. Вчасне звернення до лікаря допоможе Вам уникнути важких наслідків.

Виразкова хвороба найчастіше виникає у слизовій оболонці шлунка або в частині тонкого кишечника, що називається дванадцятипалою кишкою. Не існує конкретного першо

джерела, що викликає виразкову хворобу. Проте, зрозуміло, що виразкова хвороба є результатом порушеного балансу між вистиланням дванадцятипалої кишки чи шлунка та травними соками, що агресивно на неї діють. Провідну роль у виникненні захворювання відіграє мікроорганізм хелікобактер пілорі. Не варто очікувати, що виразка загоїться сама собою. Якщо не лікувати, виразки можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям, у тому числі до кровотечі, перфорації (отвір через стінку шлунка).

Не можна ігнорувати сигнали свого організму про наявність проблеми. Подолати захворювання без шкоди для себе та свого організму можна лише під наглядом кваліфікованого лікаря. У нашій клініці Ви можете пройти ультразвукову діагностику органів черевної порожнини; лабораторну діагностику для виявлення функціональних порушень органів травлення, наявність Helikobacter pylori, паразитарних уражень; отримати консультацію лікаря-терапевта, який проаналізує Ваші скарги, результати обстежень, дасть поради відносно харчування і проведе медикаментозну корекцію даного стану організму.