Вагітність після 35

Очевидно також, що жінки, які стають мамами у більш зрілому віці приймають більш розумні рішення, будучи батьками. Вони більш схильні до грудного вигодовування і відповідно до одного з недавніх досліджень, харчуються більш здоровою їжею.

Почекати з народженням дитини розумно також з фінансової точки зору. Відповідно до одного з досліджень: «Жінки, які багато років працюють перш ніж народити дитину, зазвичай виходять з декретної відпустки раніше. У них міцніші зв’язки з роботодавцем і їм простіше повернутися на роботу з частковою зайнятістю, якщо вони цього хочуть, ніж зовсім покинути ринок праці».
Або ж, навпаки, Ви вже кілька років стараєтесь завагітніти, збиваючи пороги багатьох клінік та звертаючись до різного роду фахівців. Тривале лікування виснажує та зневірює.
У жінки може бути безліч причин, за якими вона стає матір’ю в тому чи іншому віці. Але, не варто забувати про те, що стан здоров’я з роками погіршується, і не тільки народити, але і відновитися після пологів буде складніше.]\

Сімейні психологи, вважають, що кращий час для народження дитини – між 27 і 33 роками. Втім, вони також вбачають ряд переваг у пар, які не поспішають народжувати дітей. «Батьки після 35 часто більш уважні до своїх дітей, ніж молоді батьки, у них було достатньо часу, щоб подорожувати і здобути багатий життєвий досвід».
Можливо, ви відкладали вагітність з професійних або особистих міркувань, або просто тому, що не були психологічно готові. Безсумнівно, зараз ваші шанси завагітніти значно менші, ніж кілька років тому. Після 45, як стверджують фахівці, практично неможливо завагітніти без медичного втручання.
За останні 15 років в 2 рази збільшилася кількість жінок, які народили першу дитину у віці від 30 до 39 років. І на 50% зросла кількість мам старше 40 років. Незаперечним є той факт, що це було б неможливо без допомоги сучасної медицини, а саме, методу екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).
Кожна дівчинка з’являється на світ з певним запасом яйцеклітин (приблизно мільйон). Але до моменту початку менструації їх кількість скорочується приблизно до 500 тисяч. До 25-річного віку яйцеклітин стає ще на половину менше. Це звичайно, не катастрофа, але, на жаль, “комора яйцеклітин” продовжує порожніти з кожним роком. До цього додається і якісний фактор: певна кількість клітин вже не можуть бути заплідненими.
З віком старіють і яйцеклітини. Також збільшується кількість захворювань, які перенесла жінка: загальних хронічних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Тому непридатних яйцеклітин стає все більше, а ймовірність настання вагітності все знижується.
За медичними показаннями вважається, що першу дитину варто народжувати у віці до 25 років. Але багато жінок не відчувають, що емоційно до цього готові. Часто жінки досягають емоційної зрілості після 30 років.
Більшість представниць прекрасної статі вірять: якщо жінка старше 35 років відчуває себе здоровою, то її шанси народити здорову дитину майже такі ж, як у двадцятирічної.Проте, це не зовсім так. З віком у багатьох жінок спостерігаються хронічні захворювання, а вагітність, яка настає, часто протікає з ускладненнями. Адже, вагітність – це серйозне випробування для всіх органів і систем.
Джеймс Голдфарб стверджує, що за 30 років своєї практики він жодного разу не зустрічав жінки, яка б завагітніла за допомогою своєї власної яйцеклітини після 46 років. «Це як в лотереї, — говорить він, —хтось завжди виграє. Але не варто покладатися на те, що наступного разу це будете Ви».
Використання донорської яйцеклітини значно збільшує шанси завагітніти.
Інший мінус — ускладнення під час вагітності. Після 35 Ви більш схильні до таких явищ, як високий артеріальний тиск і діабет під час вагітності, проблеми з плацентою і ускладнення під час пологів. Жінки після 35 піддаються більшому ризику народити недоношену дитину та перевага надається родорозрішенню шляхом кесаревого розтину. Завмерла вагітність також зустрічається частіше серед жінок, які народжують у більш зрілому віці. А дослідження показують, що у дітей, народжених у більш дорослих мам, існує ризик спадкових захворювань, обумовлених зміною кількості чи структури хромосом. І не забувайте про свого партнера, вік може вплинути і на його фертильність теж. Хоча чоловіки здатні до зачаття і після 60, і навіть після 70 років, з віком погіршується якість сперми і підвищується ризик генетичних дефектів. Проведені останнім часом клінічні випробування виявили зв’язок між віком батька і генетичними відхиленнями.
Всі ці мінуси бентежать, але пам’ятайте, що деякі жінки вагітніють і після 40. При цьому багато хто з них не мають жодних ускладнень під час вагітності і народжують здорових дітей. До того ж, хоча у дорослих мам і підвищується ризик зіткнутися з ускладненнями при вагітності, цей ризик продовжує залишатися відносно невисоким.
«Клініку професора Стефана Хміля» часто приходять жінки віком старше 35 років, і ми допомагаємо їм ставати мамами. Досвід наших лікарів зобов’язує попередити жінок про їх ризики. Безумовно, лікарі зроблять все можливе, щоб звести їх до мінімуму.
Ми можемо порадити Вам народжувати молодими і здоровими, коли ще дуже багато сил, і організм здатний перенести майже будь-які навантаження. Якщо життя склалося таким чином, що можливість і усвідомлене бажання народити дитину прийшли до Вас в 35 років і більше – займіться, в першу чергу, своїм здоров’ям.
Вам слід:
● пройти комплекс обстежень, щоб виключити інфекційні захворювання і загальну патологію органів;
● правильно харчуватись;
● займатись спортом;
● відмовитись від шкідливих звичок.
Сьогодні існує багато ефективних способів лікування, які дозволяють жінці завагітніти в пізньому віці. Хоча ефективність ЕКЗ знижується після 35 років, Ваші шанси на успіх при використанні донорської яйцеклітини залишаються високими. Для жінки після 40, що використовує донорську яйцеклітину молодої жінки, рівень ризику невиношування і хромосомних дефектів відповідає віку жінки-донора.
Якщо Ваш вік 35 і більше, і протягом півроку Вам не вдається завагітніти самостійно, не впадайте у відчай. Зверніться у «Клініку професора С. Хміля». І, неважливо, чи Вам 35, чи 45 років, і, чи вагітність наступила з використанням Ваших чи донорських яйцеклітин, основне  – вона бажана.
Меню