Індукція овуляції

Один із найпопулярніших методів лікування ановуляторного безпліддя – індукція овуляції в природньому циклі. Методика полягає у використанні репродуктологом спеціальних препаратів з метою досягнення овуляції при ендокринному безплідді.

Лікар-репродуктолог під час консультативного прийому і спілкування з пацієнткою найперше намагається з’ясувати ті фактори, які призвели до ановуляторного безпліддя і напрацювати план лікування. Серед найпоширеніших :

  • Якщо це гіпотиреоз (нестача тиреоїдних гормонів), то призначаються препарати тироксину. Їх мета – відновити функцію щитоподібної залози, а відтак нормалізувати процеси овуляції.
  • Якщо діагностовано гіперпролактиемію (підвищення рівня гормону пролактину в крові), то найважливіше – нормалізувати рівень пролактину.
  • Якщо у жінки дефіцит ваги , що теж блокує овуляцію, тоді лікуванням стане висококалорійна дієта.
  • Якщо ж діагностовано зайву вагу, то пацієнтці варто дотримуватися рекомендацій лікаря-репродуктолога щодо зниження ваги.

Якщо ці терапевтичні методи лікування не дали результату і овуляція не відбувається, тоді варто проводити індукцію овуляції. Перед проведенням процедури лікар рекомендує пацієнтці перевірити прохідність маткових труб, а чоловіку – здати спермограму.

Деколи для відновлення овуляції достатньо приймати вітамінні комплекси, в інших випадках репродуктолог призначає кломіфен цитрат за індивідуальною схемою, враховуючи анамнез та попередні стимуляції.

В конкретні дні менструального циклу лікар-репродуктолог проводить фолікулометрію і стежить за кількістю та розмірами фолікулів. Якщо ріст фолікулів недостатній, на допомогу приходять гонадотропіни (гормональні препарати).

У випадку досягнення фолікулами відповідних розмірів (18-20 мм) призначається тригер овуляції( препарат, який завершує дозрівання яйцеклітин та програмує фолікул овулювати).

Далі лікар дає рекомендації, в який час планувати статевий акт. Для цього процес овуляції діагностується за допомогою УЗД або тест смужок .

У разі успішної овуляції – очікуємо 14 днів і проводимо тест на вагітність .

Важливо оцінити ступінь ризику виникнення синдрому гіперстимуляціі ( ускладнення , що може виникнути внаслідок стимуляції ) та профілактикувати дане ускладнення.

Команда репродуктологів Медичних центрів “Клініка професора Стефана Хміля” у Львові та Тернополі має великий досвід в проведенні індукцій овуляції. Саме завдяки цій методиці тисячі подружніх пар з усього світу та України стали батьками.

Записатися на консультацію до лікаря-репродуктолога можна за телефоном

У Львові – 067 350 61 00
У Тернополі – 067 580 0 580

Медичні центри “Клініка професора Стефана Хміля” у Львові та Тернополі  – максимальні можливості для лікування жіночого і чоловічого безпліддя.

 

 

Меню