ПАТОЛОГІЯ ШИЙКИ МАТКИ

Одним з основних клінічних напрямків “Клініки професора Стефана Хміля” є сучасна діагностика та лікування доброякісних, передракових і злоякісних захворювань шийки матки.

Захворювання шийки матки – найпоширеніша патологія серед жінок репродуктивного віку. Патологія шийки матки розвивається у жінок будь-якого віку.

Захворювання шийки матки поділяються на:

● фонові захворювання (ерозії і псевдоерозії шийки матки, лейкоплакія і еритроплакія, різні види поліпів, плоскі кондиломи);
● передракові захворювання шийки матки (дисплазія);
● запальні захворювання шийки матки (ендоцервіцит, цервіцит).

Якщо фонові і запальні захворювання шийки матки рідко малігнізуються, то передракові викликають онкологічні переродження. Доброякісні патологічні процеси шийки матки є лише фоном, на якому при несвоєчасному і неадекватному лікуванні виникає пухлинний стан епітелію – дисплазія. Дисплазії відносять до передракових захворювань.

Причини захворювань шийки матки:

● гормональна недостатність яєчників;
● механічні травми (пологи, аборти);
● інфекційні захворювання шийки матки і піхви;
● порушення імунного статусу;
● генетичні порушення.

Симптоми захворювань шийки матки

Захворювання шийки матки, в більшості випадків, протікають безсимптомно, часто виникають на тлі інших захворювань репродуктивної системи. Тому всім жінкам рекомендується 2 рази на рік проходити профілактичні огляди у гінеколога, щоб своєчасно виявити патологію шийки матки.

Діагностика захворювань шийки матки

В Клініці професора Стефана Хміля проводиться комплексне діагностичне дослідження, що дозволяє на ранній стадії виявити захворювання шийки матки:

● кольпоскопія шийки матки,
● цитологічне дослідження,
● гістологічне дослідження біоптату шийки матки,
● бактеріоскопія,
● бактеріологічне дослідження,
● аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом.

ПЕРЕВАГИ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ ШИЙКИ МАТКИ В КЛІНІЦІ ПРОФЕСОРА СТЕФАНА ХМІЛЯ

Лікування патології шийки матки підбирається з індивідуальним підходом до кожної пацієнтки.

Клініка оснащена унікальним обладнанням для діагностики та лікування захворювань шийки матки – цифровий кольпоскоп Leisegang (Німеччина) і апарат радіохвильової терапії «Сургітрон» (США).

Радіохвильова хірургія  –  це унікальний безконтактний метод розрізу та коагуляції м’яких тканин за допомогою радіохвиль високої частоти (3,8-4,0 МГц) на апараті Сургітрон ТМ (Ellman International, Inc., США). Ця універсальна технологія чудово зарекомендувала себе як високоефективний і атравматичний метод лікування.

Техніка радіохірургії повністю виключає термічне пошкодження навколишніх тканин, завдяки чому:

● загоєння відбувається набагато швидше;
● формування рубцевої тканини є мінімальним;
● інтраепідермальні (поверхневі) утворення видаляються безслідно.

Після радіохвильових хірургічних маніпуляцій не буває таких неприємних наслідків як біль, набряки, інфікування. Зведений практично до нуля ризик рецидивів.

У «Клініці професора Стефана Хміля» проводиться лікування основного захворювання, що призводить до утворення патологічного процесу шийки матки та лікування супутніх запальних процесів шийки матки і піхви.

Протягом року після лікування фонових захворювань шийки матки жінка повинна перебувати під медичним наглядом (гінекологічний огляд, кольпоскопія, цитологічне дослідження) високопрофесійних лікарів.

Меню